top of page

YouTube'da Takip Edilmesi Gereken 5 Kanal

Güncelleme tarihi: 29 Haz 2021

İnternetin ve sosyal medyanın hayatımızın büyük bir çoğunluğunda yer kapladığını söyleyebiliriz. Evde uzun zamanlar geçirdiğimiz bu vakitlerde dizileri, filmleri ve farklı içeriklerdeki videoları izleyerek vaktimizi değerlendirmek bizler için vazgeçilmez oldu. . Bu yazımda izlerken keyif alacağınız ve merak ettiğiniz konular hakkında sıkılmadan dinleyerek bilgi edinebileceğiniz youtube kanallarını listeleyip, içeriklerinden bahsedeceğim.En güncel konuların başında gelen ve bir çoğumuzu derinden endişelendiren SARS-CoV-2 hakkındaki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


1) TED-Ed

Genelde “TEDx Talks” videoları izleyen biri olarak bir süre önce keşfettiğim ve izlerken animasyonlarıyla keyif veren aynı zamanda bilgilendiren enfes bir kanal olduğunu söyleyebilirim. İçerik açısından konuşacak olursam çok geniş bir alana sahip. Hem merak ettiğiniz güncel konular da hem de eski zaman konuları hakkında birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Videoların animasyon olarak hazırlanmış olması izlerken dikkatinizin dağılmasını önlerken, sıkılmak nedir bilmiyorsunuz.

" Questions No One Knows the Answers to, Can You solve the prisoner hat riddle? , The Infinite Hotel Paradox" isimli videoları 20 milyon izlenmelere ulaşarak kanalın en popüler videolarının başında geliyor.


2) Vox

Aslında Vox, bir Amerikan haber sitesidir. Youtube kanalı olarak ilgi çekici içeriklere sahip olduğunu söyleyebilirim. Videolar ilgi çekici olmasının yanı sıra iyi bir çeşitliliğe sahip ve kesinlikle kaliteli içerikler barındırıyor. Şu sıralar koronavirüs üzerine videolar daha ağırlıklı olsa da "Glad You Asked" serisi ile dünya hakkında merak edilen konuları ele alırken, "Vox Atlas" serisiyle de çatışmalardan ve dış politikanın bölgeyi nasıl şekillendirdiğinden bahsediyor. Bunların yanında diğer serilerinde ise teknolojiye, detaylı fotoğraf incelemeleri ile geçmişin hikayelerine değinirken, bir başka serisinde şarkıların arkasındaki hikayeleri ve sesleri keşfettiği videolar yer alıyor.


3) Devinsupertramp


Devinsupertramp izlerken en çok keyif alacağınız kanal olabilir. Devin Graham, videolarında ağırlıklı olarak turistik mekanları tercih ediyor. Seyahat kanalı olarak ele alabileceğimiz bir kanal değil çünkü kendine has farklı bir tarza sahip bunu izlediğinizde rahatlıkla fark edebilirsiniz. İzleyenlerine çok uzun süren videolar yerine süresini daha kısa tuttuğu ama görsel bir şölen olarak göreceğiniz videolar sunuyor. Videoların içinde bolca spor, doğa, adrenalin ve yetenek bulabilirsiniz. “Bike Parkour 2.0- Streets of Barcelona!” Ve “Assassin's Creed Unity Meets Parkour in Real Life” ın kanalın en iyi videolarından olduğunu söyleyebilirim.


4) Yoga with Adriene


Pandemi süreciyle birlikte en büyük sıkıntılarımızın başında hareketsizlik yerini almış durumda. Spor salonlarının kapanması ve dışarı çıkmanın tehlikeli bir hal aldığı bugünlerde spor yapmayı tamamen rafa kaldırmış olanlarımızla birlikte hala bunun için evde kendine alan yaratarak iradeli bir şekilde sürdürmek isteyen birçok kişi var. Bu kanalımız size belki koşmanın ve kardiyo egzersizlerinin verdiği hissiyatı vermeyebilir fakat bunun çok daha ötesinde yoga yaparak rahatlamanızı hem ruhsal hem de fiziksel anlamda iyi olmanızı sağlayabilir. Üstelik yeni başlayanlar için de anlaşılır biçimde anlatımı ve gösterimi olan videolara sahip. En çok izlenen videoları ise “Yoga For Complete Beginners- 20 Minute Home Yoga Workout! Day 1 - Ease Into It - 30 Days of Yoga , Total Body Yoga - Deep Stretch | Yoga With Adriene olarak biliniyor.


5) Kamusal Mizah


Listemizde son olarak bahsedeceğim kanalın biraz daha yüzünüzü gülümsetecek türden olmasını istedim. İnce esprileri ile bol kahkaha atacağınız, videolarıyla günlük sıkıntılardan bir nebze olsun uzaklaşmanızı sağlayacak bir ekipten bahsediyorum. Çok sık video yüklemiyorlar fakat her yüklediği video ile iyi bir senaryo için verilen emeği görebiliyorsunuz. İzlediğinizde esprileri ve tespitleriyle sizi ekrana kilitleyen ve verdiği keyifle videoyu başa sarıp tekrar izlemenizi sağlayan özgün bir kanal kendileri. Sağlık sorunları, ekonomik sorunlar derken maalesef psikolojik olarak çökmeye başladığımız bugünlerde neşenizin yerine gelmesi için doğru bir adres. "Çok Üst Düzey Bir Espri, Çok Üst Düzey Bir Makyaj” kanalın en sevilen videoları arasında yer alıyor.

 

Bu yazımızda sevilen, kaliteli ve özgün içerikleriyle tanınmış kanalları sizlerle paylaşmak istedik. Daha fazla bu tarz bloglar için takipte kalın.


2.763 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page