Türkiye'de En Çok Kazanan 5 Meslek

Ülkemizde yaşanan en büyük sorunlar arasında meslek seçimi yer alıyor çünkü işsizlik oranı çok fazla ve bu ister istemez meslek seçimlerini etkiliyor. Maalesef istediğimiz meslek bizlere iyi bir yaşam kalitesi sunmuyorsa bizler için büyük bir hayal kırıklığı olabiliyor. Bugün sizler için yaşadığımız ülkede en çok kazandıran 5 mesleği sıralayacağım.

1) NOTERLİK

Noter, noterlik mesleğini yapan kişidir. Noterlik bir kamu hizmetidir. Noterler, hukuki güvenliği sağlamak ve anlaşmazlıkları önlemek için işlemleri belgelendirir ve kanunlarla verilen başka görevleri yaparlar.
2) YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ


Yazılım mühendisliği, yazılım geliştirme ile ilgilenen bilim dalıdır. Yazılım mühendisliği tanımı ilk olarak 1968 yılında gerçekleştirilen NATO toplantısında Almanya'da gündeme gelmiştir.

3) ECZACILIK


Eczacılık, tedavi edici her türlü madde ve ilacın; keşfi, üretimi, bertarafı, güvenli ve etkin kullanımı ve kontrolü ile ilgilenen, tıp bilimini kimya ile ilişkilendiren klinik sağlık bilimidir.
4) AVUKATLIK

Avukat, hukuk fakültesi mezunu, avukatlık stajı yapmış, avukatlık mesleğini serbest veya bir kuruma bağlı olarak icra eden kişidir. Avukatın eş anlamlıları aklavcı ve vekil sözcükleridir. Avukatların faaliyette bulunması için baroya kaydolmaları zorunludur.5) PİLOTLUK


Pilot, hususî veya profesyonel olarak bir hava taşıtını kullanan, sevk ve idare eden kişi. Sivil veya askerî havacılık sektörlerinde çalışırlar veya hobi olarak uçuş gerçekleştirirler. 
158 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör