top of page

Gelecekte Önem Kazanacak 8 Meslek

Güncelleme tarihi: 23 Oca 2021

Günümüz teknolojisi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak, yapay zeka, büyük veri, otomasyon süreci, bilgi güvenliği, kullanıcı deneyimi , insan makine iletişimi alanlarında uzmanlaşmış kişilere ihtiyaç duyulacak !


*Yatırım yapılabilecek 10 sektör adlı yazımıza buradan gidebilirsiniz*


1) Enerji Sistemleri Mühendisi
Temiz ve yenilenebilir enerji gibi konular gelecekte önemli hale gelecek.


2) Veri Madenciliği
Gelecekte big data ( büyük veri ) gibi teknolojilerin bu uzmanlara duyulan ihtiyacın artmasın kesin gözüyle bakıyor.

3) Kişiye Özel Organ Üretim Uzmanı
Bilim insanları kalp, böbrek, kulak gibi organların üretimini gerçekleştirmiş olacak yakında bu tür olaylar daha yaygın hale gelecek.

4) Animasyon ve Oyun TasarımıGamer sayısının gün geçtikçe arttığı dünyamızda oyunların çok fazla ilgi görmesinin yanı sıra inanılmaz tasarımlara ve animasyonlara sahip olduğunu biliyoruz. Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümü gelecekte aktif meslekler arasında görülüyor.
5) 3D Üretim Mühendisi3 boyutlu yazıcılar son yılların en çok dikkat çeken teknolojilerinden biri. Bu alanda kurulan girişimler ise özellikle tekstil, sağlık , yemek gibi konularda önemli değişimler vaat ediyor.


6) Etik Hacker
*İnternet ve ağ teknolojileri güvenliği


*Bilgi teknolojileri yönetimi

7) İklim Mühendisiİklim değişikliği, küresel ısınma gibi konular ve ekosistemin bozulmasının insanlar için büyük sorunlar oluşturacağı fikri her geçen gün artıyor. Bu alanda yapılan çalışmalar yoğunlaşıyor.8) Endüstriyel Tasarım Mühendisi
Gelecekte daha iyi tasarlanmış olan ürünlere ilginin artması Endüstriyel Tasarım Mühendislerine harika fırsatlar sunacaktır

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page