Brezilya'da Yeni Protesto!

Brezilya'da Cumartesi gece saatlerinde halk sokağa indi. Aşı alımında yolsuzlukla suçlanan Bolsonaro'ya karşı Brezilya'da yeni protesto dalgası: İnsanlar kârdan üstündür.

Brezilya’nın Rio şehir merkezinde, cumartesi günü bir grup protestocuya liderlik eden 55 yaşındaki Silvia de Mendonça “Bugün, Bolsonaro’nun soykırımcı yönetimini yenmek için verilen savaşta belirleyici bir kilometre taşı” diyor.KATİLİN BİR ADI VAR!


Şubat ayında büyükbabasını kaybeden 18 yaşındaki Luiz Dantas ise 75 yaşında ölen büyükbabası Sebastiao’nun bir fotoğrafını tutarak, “Onun anısına buradayım” dedi...

Luiz, Covid-19'u birçok kez önemsiz bir grip gibi gösteren ve sosyal mesafe karantina gibi yayılmayı önleyecek girişimlerden uzak duran ,ülkesinin aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’yu öne sürerek, “Suçlunun bir adı var” sloganını attı.


Brezilya basınında yer alan habere göre, sendikalar, sol görüşlü siyasi partiler ve sosyal örgüt ve gruplarının çağrısıyla başta başkent Brasilia ile Rio de Janeiro ve Sao Paulo gibi büyük kentler olmak üzere yaklaşık 200 noktada yürüyüş ve miting yapan halk, aşı isteğinde bulundu.


PROTESTO FOTOĞRAFLARI:119 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör