top of page

Bisikletin Faydaları

Bisiklet, hayatımıza çocukluğumuz ile girmiş küçük yaşlarda kullanmayı öğrendiğimiz tek ulaşım aracı diyebiliriz. Büyük küçük farketmeksizin bisiklete binen her yaştan insan görebilirsniz. Kimileri için bir ulaşım aracıyken kimileri içinse vazgeçemedikleri hobi. Uzun şehir yolculukları yapanlar, dağlık yerlerde dağ bisikleti ile gezenler ya da bisikletine yüzlerce süs takan mahalledeki o çocuklar, bisiklet aşkı her yerde. Peki hayatımızda önemli bir yer edinen bisiklet sadece bir ulaşım aracı mı? Sağlığa ne gibi faydaları var? Bugün sizler için bu sorulara cevap olacağız.

Sağlıklı olmak için fiziksel olarak aktif olmalıyız. Düzenli bir fiziksel aktivite yapmak birçok ciddi hastalıklardan korunmanıza yardımcı olabilir.

Bisiklete binme, küçük, büyük her yaştan insanın yararlanabileceği bir egzersizdir.


Bisikletin faydaları nelerdir?


*Akciğerlerin oksijen depolama kapasitesini yükseltmeye yardımcı olan bisiklet, uzun vadede daha sağlıklı ve dinç bir bedene sahip olabilmenizi sağlar.

*Çevre dostudur. Ulaşım halindeyken çevreye bir zararı yoktur.

*Artan kas gücü ve esneklik sayesinde eklem hareketliliği ve direnci en üst seviyeye çıkar.

*Vücutta bulunan yağ seviyesinin azalmasını sağlar.

*Tüm kasları çalıştıracağı için kilo vermenizde ve kas oranınızı arttırmanızda yardımcı olur.

*Yüksek seviyede bir fiziksel yeteneğe gerek yoktur.

*Stres seviyesini azaltarak birçok psikolojik sorundan uzaklaşmayı sağlar.

Sağlıklı bir dünya ve sağlıklı insanlar için yaşamımızda hep olmasını isteyeceğim bir ulaşım aracı. Umarım tutkunları için ülkemizde daha iyi imkanlar sunulur. Sağlıklı günler.

200 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vitaminler

Yazı: Blog2 Post
bottom of page